Matematika tagozat
nyelvi előkészítő
vel
(00
16)

Munkaközösségi tájékoztatók, bemutatók

Pillanatfelvételek a különböző típusú csoportok matematika óráiról. (4:59 perc)

A videóban különböző képzési csoportokban készült felvételeket láthatnak. Iskolánkban 2019. szeptemberében indult a hatosztályos képzés. Az első percekben egy ilyen gyakorló órába nyerhetnek betekintést. Gimnáziumunkban nagy hagyománya van a matematika emelt szintű oktatásának, ahol a diákok magasabb óraszámban tanulják a matematikát. A felvételen egy ilyen osztályban éppen bemutatókat tartanak a diákok geometria témakörben. A következő órarészlet a 11. évfolyam fakultációs csoportjában készült. Itt tanulnak egy csoportban azok, akik normál tantervű képzésben vesznek részt, és a matematika iránt érdeklődnek. Néhány pillanat erejéig egy dolgozatírásba is belenézhetünk. Az utolsó felvételen pedig a nemzetközi érettségi program diákjainak képzését figyelhetjük meg. Érdekes az itt folyó munka, amely angol nyelven zajlik.

Delfin fiz 11.05.mp4

Kristálytiszta Elektronika szakkörön készült videó

Legó robot videó.mp4

Robotok informatika órán

Fizika kisérleti óra.mp4

Fizika - órai kisérlet

Matematika digitális oktatás idején

Egyenletek megoldása grafikusan

Függvényvizsgálat grafikonból

Elsőfokú abszolútértékes egyenletek

Diákok munkái

Diákjaink szívesen vállalják a megmérettetéseket megyei és országos versenyeken. A MatechVerseny élményalapú tanulás örömét, a kreativitást születő alkotás izgalmát biztosítja a 3 fős csapatok számára. A 2. fordulóba jutott csapatoknak 1 percben kell bemutatni a versenybizottság által kitűzött feladat megoldását, valamint magukról egy-két gondolatot kell feltüntetni.

Absztrakt matek.mp4
The Swedish Education System (presentation by Noa Szabó 9/Ny.B.mp4

Ebben a videóban Szabó Noa órai prezentációja tekinthető meg a svéd oktatási rendszerről. Noa két és fél évet töltött Svédországban, s az ott szerzett tapasztalatait osztotta meg az angol csoportja tagjaival.

The Life and Career of Albert Szent-Györgyi (presentation by Miklós Lovas 12/D).mp4

Ezt az online előadást Lovas Miklós tanulónk tartotta kedvenc ismert személyisége, Szent-Györgyi Albert életéről és munkásságáról.

angol2.mp4

Egy 9.cf-es ( haladó angol) csoport munkája látható. Akkoriban tanultunk a Slow Food mozgalomról. Azt a feladatot kapták, a diákok, hogy egy kisfilmmel népszerűsítsék a mozgalmat.

Információk a TÁG felvételi tájékoztatójából

MATEMATIKA NYELVI ELŐKÉSZÍTŐS CSOPORT (0016)

Ez a tagozat 2023-tól szerepel a Tóth Árpád Gimnázium képzési kínálatában. Elsősorban azoknak ajánljuk, akiknek nincs kiforrott elképzelésük a továbbtanulást illetően, de nem idegenkednek a reál tantárgyaktól.

A nyelvi előkészítő évfolyamon heti 18 órában nyelvoktatás folyik. Emellett alacsonyabb óraszámban magyart, történelmet, matematikát, biológiát és kémiát is tanulnak. Heti 6 órában haladó szinten angolt vagy németet oktatunk. Haladó nyelvnek azt tekintjük, amit általános iskolában tanult a diák. Heti 12 órában pedig kezdő nyelv tanítása zajlik. Akinek angol a haladó nyelve, az kezdő nyelvként választhat a német, az olasz vagy spanyol nyelv közül. Mindegyik nyelvből egy-egy csoport indul, így a nyelveket rangsorolni kell, ugyanis a csoportlétszámok korlátozhatják a szabad választást. Akinek német a haladó nyelve, kezdő nyelvként angolt kell választania. A magas óraszámok biztosítják a lehetőséget arra, hogy a diákok akár két idegen nyelvből is nyelvvizsgát szerezzenek gimnáziumi tanulmányaik végére. Mindemellett heti 2 órában informatikát is tanulnak a nyelvi előkészítő évfolyamon tanítványaink, amelyek megalapozhatják egy későbbi ECDL vizsga letételét is.

A csoportba járó tanulók a 10. évfolyamig az idegen nyelvek mellett emelt szinten tanulják a matematikát. Ez megteremti a lehetőségét annak, hogy később eredményes emelt szintű matematika érettségi vizsgát tegyenek, amely tantárgy számos továbbtanulási területen megfelel felvételi vizsgatárgyként.

Ugyanakkor a 11. évfolyamtól kezdődően a tanulók bekapcsolódhatnak a fakultációkba, tehát az utolsó két évben szabadon megválaszthatják, hogy mely tantárgyakat tanulják emelt szinten. Így azoknak a tanulóknak, akik nem tudtak elköteleződni a matematika irányába, vagy más tantárgyakra van szükségük a továbbtanulási céljaik megvalósításához, lehetőségük van más területre váltani.

A csoportba jelentkező tanulóknak felvételi vizsgát kell tenniük: egységes központi írásbelit, valamint szóbeli vizsgát matematikából. A szóbeli felvételi vizsgán azt is vizsgáljuk, hogyan tudják a tanulók a megtanult ismereteket alkalmazni, milyen a gondolkodóképességük, kreativitásuk. A tételekben a konkrét szaktárgyi ismereteket, és az ismeretek alkalmazási képességeit vizsgáljuk különböző feladattípusok alkalmazásával. Minden tétel tartalmaz két elméleti kérdést és két feladat megoldását. .A vizsgán minimálisan 30 perc felkészülési idő áll a diákok rendelkezésére a szóbeli felelet megkezdése előtt. A szóbeli tételek összeállításakor az általános iskolás tankönyvek törzsanyagát vesszük alapul.

A TÁG matematika tanárai feladatmegoldó foglalkozást tartanak általános iskolásoknak. A részletekről kérjük, tájékozódjanak a honlapunk Diákoknak/Nyolcadikosoknak szóló menüpontjában.