Középiskolai MTA Alumni Program

Magyar Tudományos Akadémia Középiskolai Alumni Program

A Magyar Tudományos Akadémia Középiskolai Alumni Program keretében 2023. október 11-én és 12-én pályaorientációt elősegítő előadások megtartására került sor a Tóth Árpád Gimnáziumban. Az előadók egykor a TÁG-ban végzett diákok, jelenleg MTA kutatók. Az előadásokon megismerkedhettünk az előadó életútjával a TÁG-tól az MTA-ig, és bepillantást nyerhettünk jelenlegi kutatási témájukba is. Az előadások helyszíne a Tóth Árpád Gimnázium Könyvtári olvasója vagy a TUDOR-Labor volt. Az előadásokról készített videók megtekinthetőek a következő linkeken:

A program:

október 11. (szerda) TUDOR Labor

08.15-09.45 Szöőr Árpád (MTA Biológiai Tudományok Osztálya, Kutatási témája: limfocitareceptorok; tumorimmunológia; kiméra antigénreceptorok)

Beszámoló

10.05-11.35 dr. Lakatos Ákos (MTA Műszaki Tudományok Osztálya, Kutatási témája: hőtechnika; anyagtudomány)

október 11. (szerda) Könyvtári olvasó

8.15-9.45 Dombi Mihály (MTA Gazdaság- és Jogtudományok Osztály, Kutatási témája: környezet-gazdaságtan; ökológiai gazdaságtan; környezetpolitika)

Beszámoló

10.05-11.35 dr. Szűcs Péter (MTA Nyelv- és Irodalomtudományok, Kutatási témái: mondattan, nyelvészet)

október 12. (csütörtök) Könyvtári olvasó

08.15-09.45 dr. Oláh Attila (MTA Orvosi Tudományok Osztálya, Kutatási témája: a kannabinoid jelátvitel; a mitokondriális biológia és az extracelluláris vezikulumok szerepe a bőrben)

október 12. (csütörtök) Könyvtári olvasó

10.05-11.35 dr. Sigér Fruzsina (MTA Gazdaság- és Jogtudományok Osztálya, Kutatási témája: Világgazdaság)

október 12. (csütörtök) Könyvtári olvasó

12.05-13.35 dr. Gilányi Attila (MTA Matematikai Tudományok Osztálya, Kutatási témája: Virtuális valóság)