Matematika-informatika tagozat (0007)

Lego robotok informatika órán

9E_2020_11_02.mp4

Részlet egy informatika órából

Pillanatfelvételek a különböző típusú csoportok matematika óráiról. (4:59 perc) A videóban különböző képzési csoportokban készült felvételeket láthatnak.

Iskolánkban 2019. szeptemberében indult a hatosztályos képzés. Az első percekben egy ilyen gyakorló órába nyerhetnek betekintést. Gimnáziumunkban nagy hagyománya van a matematika emelt szintű oktatásának, ahol a diákok magasabb óraszámban tanulják a matematikát. A felvételen egy ilyen osztályban éppen bemutatókat tartanak a diákok geometria témakörben. A következő órarészlet a 11. évfolyam fakultációs csoportjában készült. Itt tanulnak egy csoportban azok, akik normál tantervű képzésben vesznek részt, és a matematika iránt érdeklődnek. Néhány pillanat erejéig egy dolgozatírásba is belenézhetünk. Az utolsó felvételen pedig a nemzetközi érettségi program diákjainak képzését figyelhetjük meg. Érdekes az itt folyó munka, amely angol nyelven zajlik.

Matematika digitális oktatás idején

Egyenletek megoldása grafikusan

Függvényvizsgálat grafikonból

Elsőfokú abszolútértékes egyenletek

Diákok munkái

Diákjaink szívesen vállalják a megmérettetéseket megyei és országos versenyeken. A MatechVerseny élményalapú tanulás örömét, a kreativitást születő alkotás izgalmát biztosítja a 3 fős csapatok számára. A 2. fordulóba jutott csapatoknak 1 percben kell bemutatni a versenybizottság által kitűzött feladat megoldását, valamint magukról egy-két gondolatot kell feltüntetni.

Absztrakt matek.mp4

Információk a felvételi tájékoztatóból

MATEMATIKA-INFORMATIKA CSOPORT (0007)

Ezt a képzési formát elsősorban az informatikus szakokon továbbtanulni szándékozó tanulóknak ajánljuk. A világon az egyik legdinamikusabban fejlődő ágazat az informatika, emiatt a munkaerő piacon folyamatos a szakember hiány. Ennek következtében az informatikus végzettséget szerző tanulók elhelyezkedési lehetőségei nagyon jók. Gyakorlatilag majdnem mindenki a végzettségének megfelelő munkakörben el tud helyezkedni.

Gimnáziumunkban 1997 óta folyik az informatika emelt szintű oktatása. A matematika-informatika csoport tanulói a matematika és az informatika tantárgyat négy évig tanulják emelt óraszámban. Célunk, hogy a tanulók megismerjék a korszerű informatikai eszközöket, legyenek képesek azok biztonságos használatára, alakuljon ki azon képességük, hogy adott probléma megoldásához a megfelelő informatikai eszközt ki tudják választani, és azt helyesen alkalmazzák. Megalapozódjon algoritmikus gondolkodásuk és megismerkedjenek legalább egy programozási nyelvvel, melyen képesek legyenek később emelt szintű érettségi vizsgát tenni. A tanterv főbb fejezetei: általános informatikai ismeretek, operációs rendszerek használata, szöveg- és táblázatkezelés, adatbázis-kezelés, prezentáció és grafika, hálózati ismeretek és az Internet, algoritmusok és programozás.

A tanórák mellett szakköri foglalkozásokon készülhetnek az érdeklődő tanulók a különböző versenyekre, megismerhetik a Lego robot és az Arduino eszköz programozásának alapjait. Informatikai versenyeken, országos pályázatokon számos kimagasló eredményt értek már el tanítványaink. Nemzetközi Informatikai Diákolimpián is képviselte már tanuló iskolánkat. A képzésben résztvevő tanulóink érettségi eredménye emelt és középszinten egyaránt az országos átlag felett van.

A csoportba jelentkezőknek az egységes írásbeli vizsga mellett szóbeli vizsgát kell tenni matematikából.

A nyolcadikos tanulók számára az informatikát népszerűsítő „kedvcsináló” szakköri foglalkozásokat tartunk.

Az általános iskolásokat előzetes jelentkezés alapján tudjuk fogadni. Jelentkezni a hotzitibor@totharpadgimnazium.com e-mail címre küldött levélben lehet. A levélben kérjük, adja meg a nevét és iskoláját! Amennyiben a személyes részvétel nem oldható meg, a szakköri foglalkozásokat online formában tartjuk meg. (A részletekről kérjük, hogy tájékozódjanak az iskola honlapján.)

A TÁG matematika tanárai feladatmegoldó foglalkozást tartanak általános iskolásoknak. (8. évfolyam részére)

A szakköri foglalkozásokra előzetes regisztráció nem szükséges. Amennyiben a személyes részvétel nem oldható meg, a szakköröket online formában tartjuk meg. (A részletekről kérjük, hogy tájékozódjanak az iskola honlapján: www.totharpadgimnazium.com)