Matematika - fizika tagozat
(0006)

Munkaközösségi tájékoztatók, bemutatók

A matematika-fizika-informatika munkaközösség tájékozatója

(A 0007-es tagozatkódú csoport jelenleg nem indul)

jég-víz-gőz.mp4

Jég-víz-gőz. Fizikai kísérletek az Öveges Laborban

Torricelli_féle_kísérlet.mp4

Torricelli kísérlete a légnyomás szemléltetése és a nyomás értékének mérés a a 10.e osztályban.

Pillanatfelvételek a különböző típusú csoportok matematika óráiról. (4:59 perc)

A videóban különböző képzési csoportokban készült felvételeket láthatnak. Iskolánkban 2019. szeptemberében indult a hatosztályos képzés. Az első percekben egy ilyen gyakorló órába nyerhetnek betekintést. Gimnáziumunkban nagy hagyománya van a matematika emelt szintű oktatásának, ahol a diákok magasabb óraszámban tanulják a matematikát. A felvételen egy ilyen osztályban éppen bemutatókat tartanak a diákok geometria témakörben. A következő órarészlet a 11. évfolyam fakultációs csoportjában készült. Itt tanulnak egy csoportban azok, akik normál tantervű képzésben vesznek részt, és a matematika iránt érdeklődnek. Néhány pillanat erejéig egy dolgozatírásba is belenézhetünk. Az utolsó felvételen pedig a nemzetközi érettségi program diákjainak képzését figyelhetjük meg. Érdekes az itt folyó munka, amely angol nyelven zajlik.

Delfin fiz 11.05.mp4

Kristálytiszta Elektronika szakkörön készült videó

Legó robot videó.mp4

Robotok informatika órán

Fizika kisérleti óra.mp4

Fizika - órai kisérlet

Matematika digitális oktatás idején

Egyenletek megoldása grafikusan

Függvényvizsgálat grafikonból

Elsőfokú abszolútértékes egyenletek

Diákok munkái

Diákjaink szívesen vállalják a megmérettetéseket megyei és országos versenyeken. A MatechVerseny élményalapú tanulás örömét, a kreativitást születő alkotás izgalmát biztosítja a 3 fős csapatok számára. A 2. fordulóba jutott csapatoknak 1 percben kell bemutatni a versenybizottság által kitűzött feladat megoldását, valamint magukról egy-két gondolatot kell feltüntetni.

Absztrakt matek.mp4

Információk a TÁG felvételi tájékoztatójából

MATEMATIKA-FIZIKA CSOPORT (0006)

Az elmúlt évek gazdasági és társadalmi változásainak következtében jelentősen fokozódott az érdeklődés a matematika-fizika csoport képzési rendje iránt. Ennek a megnőtt igénynek a kielégítésére a 2007/2008. tanévtől egy egész osztályban indítjuk ezt a képzési formát, természetesen a csoportbontás megtartásával.

A matematika-fizika csoportokban folyó tanítás elsődleges célja az, hogy a matematika és a természettudományok – ezen belül különösen a fizika – iránt érdeklődő tanulókat sikeresen felkészítse szakirányú felsőfokú tanulmányok folytatására. Aktuális feladatként fogalmazzuk meg azt, hogy tanítványainkat a döntően kétszintűvé vált magyar felsőoktatási rendszer újszerű követelményének teljesítésére is felkészítsük.

Jól összehangolt tanári munkával és a tantárgyak közötti koncentrációval szorosan összekapcsolódik a matematika, a fizika és az informatika tantárgyak oktatása. Fontosnak tartjuk továbbá a 11. évfolyamon a rajz és műalkotások órák szemlélet- és térszemlélet-alakító hatását is, valamint azt, hogy minden idejáró tanuló rendelkezzen megfelelő szintű idegen nyelvtudással.

A matematika-fizika csoportokban a többi osztályokénál nagyobb mennyiségű tárgyi ismerethez juttatjuk tanulóinkat. Célunk az, hogy kialakítsuk bennük a modern természettudományos gondolkodás képességét. Szeretnénk, ha megismernék és elsajátítanák a természetkutatás lehetséges módszereit és irányzatait. Megmutatjuk nekik azokat a legfontosabb modern tudományos elméleteket és eredményeket, amelyek segíthetik őket az eligazodásban és választásban. Ez a képzési rend lehetőséget teremt az ide járó diákoknak arra, hogy felkészülhessenek a közép és emelt szintű érettségi vizsga sikeres letételére, valamint a korosztályos tanulmányi versenyeken történő sikeres szereplésre.

A matematika-fizika osztályba jelentkezők az egységes írásbeli vizsga mellett a szóbelin szabadon megválaszthatják, hogy matematikából, vagy fizikából szeretnének-e felelni.

Diákjaink minden tanulmányi versenyen nagyon eredményesen szerepelnek. Nem csak az OKTV döntőjében, hanem a Nemzetközi Diákolimpiákon is értékes helyezéseket értek el. Túlnyomó részük kiváló eredménnyel emelt szinten érettségizik fizikából. Matematikából tanulóink mind közép, mind emelt szinten kiválóan érettségiznek, és eredményük messze meghaladja az országos átlagot. Ezért szinte mindenki bekerül az általa kiválasztott egyetemre. Az érdeklődő tanulók szakkörön ismerkedhetnek meg az elektronika alapjaival.

A matematika-fizika tagozatos diákok közreműködésével, négy alkalommal fizika szakkört tartunk az érdeklődő nyolcadikos diákok számára.

Az általános iskolásokat előzetes jelentkezés alapján tudjuk fogadni. Jelentkezni a herendiborbala@totharpadgimnazium.com e-mail címre küldött levélben lehet. A levélben kérjük, adja meg a nevét és iskoláját! Amennyiben a személyes részvétel nem oldható meg, a szakköri foglalkozásokat online formában tartjuk meg. (A részletekről kérjük, hogy tájékozódjanak az iskola honlapján.)

A TÁG matematika tanárai feladatmegoldó foglalkozást tartanak általános iskolásoknak. (8. évfolyam részére)

A szakköri foglalkozásokra előzetes regisztráció nem szükséges. Amennyiben a személyes részvétel nem oldható meg, a szakköröket online formában tartjuk meg. (A részletekről kérjük, hogy tájékozódjanak az iskola honlapján: www.totharpadgimnazium.com)