Képzőművészeti galériánk

A Tóth Árpád Gimnáziumban Képzőművészeti Galériája a „B” épületszárny földszintjén kapott helyet, világos, tágas térben.

Rendezünk egyéni tárlatokat az alkotó diákok részére, debreceni képzőművészeknek, vagy akár csoportos kiállításokat. Csoportos kiállításon a tanévben legjobban sikerült munkákat, vagy egy projekt feladat során készült alkotásokat állítjuk ki. Jelenleg a múlt félévben készült munkákat lehet megtekinteni „Karantén rajzok” címmel.

Kiemelten fontosnak tekintjük a tehetséges, alkotó fiatalok támogatását kiállítási hely biztosításával, hogy megmutatkozhassanak. Sok diák, pedagógus, dolgozó látogatja ezt a teret, hiszen a képek nézegetésével kiléphetünk az éppen körülvevő világból, s feltöltekezhetünk az élmények segítségével.

Ez a TÁG Galéria egy közösségi tér is, ahol a képek szemlélése közben leülhetünk, beszélgethetünk.