Olasz, spanyol, latin nyelv oktatása

Munkaközösségi tájékoztatók, bemutatók

Hogyan tanulhatsz spanyolul vagy olaszul vagy latinul a TÁG-ban?

A nyelvi előkészítős csoportokban  második idegen nyelvként tanulhatsz spanyolul, vagy olaszul.  A nyelvi előkészítő évében heti 12 órában , majd később heti 4 órában sajátíthatod el a választott nyelvet. Jó eséllyel tehetsz tanulmányaid végére a második idegen nyelvből is nyelvvizsgát.

4 vagy 6 évfolyamos képzésben résztvevő, valamint az AJTP-s tanulóként a 9. évfolyamtól második idegen nyelvként választhatod a spanyolt, az olaszt vagy a latint. Négy éven át heti 3 órában sajátíthatod el a nyelveket.  A latin csoportot megfelelő számú jelentkező esetén tudjuk indítani.

A  2 éves Nemzetközi Érettségi Diploma programban szintén tanulhatsz spanyolul vagy olaszul Ebben a képzésben heti 4-4 órában gyakorolhatod a nyelvet.

VTS_01_1.VOB

Saturnália - A latinos diákok megidézik előadásukkal az ókori Róma fesztiválját. Az istenek és a hősök felvonulását vidám lakoma zárja.

201108_tag_olasz.mp4

Miért az olasz? Videointejú olasz nyelven magyar felirattal

Spanyol órai előadás.mp4

Spanyol színi előadás – részlet A felvétel bemutatja, hogyan alkalmazható a drámapedagógiai módszer a nyelvtanulás támogatására.

Miert-eppen-a-L-O-S (1).pdf
Olaszóra_Puskás_Kata_PéterVerzió.mp4

Ez alkalommal a 10.bcf nyelvi előkészítős csoport egy olaszórájába nyerhettek bepillantást. Az óra témája a táplálkozási szokások, azon belül is a mediterrán étrend, mely  néhány évvel ezelőtt  felkerült az UNESCO Szellemi Kulturális Örökségének listájára. Buon divertimento!

Spanyol párbeszéd.mp4

Egy kis ízelítő a spanyol órákból: a diákok, akik tavaly kezdték spanyol tanulmányaikat a nyelvi előkészítős képzés keretében, az idén tanult témák köréből oldanak meg szituációs feladatokat

Vivamus_n.mp4

A korábbi évek latinos rendezvényeiből adunk egy kis kedvcsináló ízelítőt.