Angol nyelv oktatása

Munkaközösségi tájékoztatók, bemutatók

Interviews with students of 9/Ny.b.mp4

'Interviews with students'
Ezen a linken a mostani 9/Ny.b-s angol tagozatos diákjaink mesélnek arról, milyen tapasztalatokkal gazdagodtak nálunk.

Angol_órarészlet_-_Bakóné_Tóth_Zsuzsanna.mp4

Az alábbi videó egy 10/b-s haladó nyelvi csoport óráján készült. A diákokkal a ’Crime’ témakört dolgoztuk fel.

Diákok munkái

The Swedish Education System (presentation by Noa Szabó 9/Ny.B.mp4

Ebben a videóban egy 9/Ny.b-s tanulónk Szabó Noa órai prezentációja tekinthető meg a svéd oktatási rendszerről. Noa két és fél évet töltött Svédországban, s az ott szerzett iskolai tapasztalatait osztotta meg az angol csoportja tagjaival.

The Life and Career of Albert Szent-Györgyi (presentation by Miklós Lovas 12/D).mp4

Ezt az online előadást Lovas Miklós 12.d osztályos tanulónk tartotta kedvenc ismert személyisége, Szent-Györgyi Albert életéről és munkásságáról.

angol2.mp4

Egy 9.cf-es ( haladó angol) csoport munkája látható. Akkoriban tanultunk a Slow Food mozgalomról, a rossz és jó étkezési szokásokról, elhelyezve mindezt rohanó világunkban. Azt a feladatot kapták, a diákok, hogy egy kisfilmmel népszerűsítsék a mozgalmat.

Erasmus pályázat

A Tóth Árpád Gimnázium az alábbi két Erasmus pályázatot nyerte a 2019/2020-as tanévben.

A 18 hónapra szóló MOBILITÁSI PROJEKTEK (KA1) program keretében 8 pedagógus vesz/vett részt továbbképzésen Spanyolországban, Írországban, Angliában, Észak-Írországban, Olaszországban, Izlandon és Ausztriában. A program megvalósítása során reményeink szerint a tantestület összes tagja és diákjaink is innovatív módszerekkel, modern szemlélettel lesznek gazdagabbak.

Az ISKOLAI, ÓVODAI PARTNERSÉGEK (KA229) pályázat pedig 2 évre szól és diákok dolgoznak egy nagyszabású közös projekten Belgiummal, Portugáliával, Spanyolországgal, Csehországgal és Olaszországgal. A projekt során a diákok tanáraik vezetésével digitális tananyagot, játékos feladatokat hoznak létre különböző témaköröket érintve. Ezek a feladatok később mindenki számára elérhetőek lesznek.

E pályázat keretében is egy-egy hetet tölthetnek diákjaink az egyik célországban Európai Uniós támogatással. A 2019/2020-as tanévben már jártunk a spanyolországi Granollersben és Zlínben, Csehországban.