6 évfolyamos
Természettudományos képzés

Munkaközösségi tájékoztatók, bemutatók

A matematika-fizika-informatika munkaközösség tájékoztatója

weh-hncw-odh (2020-11-10 at 10:28 GMT-8)

A biológia-kémia munkaközösség tájékoztatója a
6 évfolyamos természettudományos képzésre vonatkozóan

Projektek és órarészletek

Nyári feladat (2020. aug. 31. 11_14) (6).MOV

Mini természetfilm projekt biológiából 7. osztály (7:47)

Mini természetfilm projekt - Emma.MOV

Mini természetfilm projekt biológiából 7. osztály (4:14)

a_viz_v_emma.MOV

Projektmunka a vízről kémia órára 7. osztály (0:56)

Információk a TÁG felvételi tájékoztatójából

HAT ÉVFOLYAMOS TERMÉSZETTUDOMÁNYOS IRÁNYULTSÁGÚ CSOPORT (0020)

A Tóth Árpád Gimnázium színes képzési rendje 2019. szeptemberétől újabb osztálytípussal gazdagodott, ekkor indult először a természettudományos irányultságú, hat évfolyamos gimnáziumi osztály. Ennek az osztálytípusnak az alapvető célkitűzése a természettudományos és a műszaki-informatikai pályaorientáció, figyelembe véve a munkaerő-piaci igényeket is.

Az első két évben (hetedik-nyolcadik osztály) a diákok egységes képzésben részesülnek. A matematikát és a természettudományos tantárgyakat már ekkor is emelt óraszámban, csoportbontásban tanulják.

A kilencedik évfolyamtól kezdődően az osztályban a matematika és a biológia, valamint a kémia és a fizika-digitális kultúra tantárgyak közül szabadon választhatnak kettőt, amelyeket emelt szinten tanulnak.

A gimnáziumban minden feltétel rendelkezésre áll a sikeres megvalósításhoz és működtetéshez. A tagozatos képzés 50 éves múltra tekint vissza, és az iskola kiemelkedő eredményeket ér el a természettudományos tanulmányi versenyeken és emelt szintű érettségi vizsgákon.

A TÁG TUDOR laboratórium biztosítja a természettudományos tantárgyak kísérlet- és gyakorlatorientált oktatását. Ugyanakkor a gimnázium kiváló infrastrukturális feltételei szolgálnak biztosítékul ahhoz, hogy a tanulók színvonalas képzést kapjanak, és jól érezzék magukat.

Az osztály első idegen nyelve az angol nyelv, melyet 7. és 8. osztályban emelt óraszámban (heti 4 óra) tanulnak a diákok. Az angol nyelv oktatása ráépül az általános iskolai (5-6. osztály) ismeretekre, alkalmazkodik a diákok életkori sajátosságaihoz, érdeklődési körükhöz. Elsősorban projektalapú és kommunikatív tanítási módszereket alkalmazunk. A második idegen nyelvet a 9. osztályban kezdik tanulni a diákok, és szabadon választhatnak a német, az olasz, a spanyol és a latin nyelv közül.

Iskolánk matematika és informatika tanárai szakkört tartanak a 6. évfolyamos diákoknak. A részletekről kérjük, tájékozódjanak a honlapunk Diákoknak/Hatodikosoknak szóló menüpontjában.