6 évfolyamos
Angol-informatika képzés (0021)

Munkaközösségi tájékoztatók, bemutatók

Interviews with students of 9/Ny.b.mp4

'Interviews with students'
Ezen a linken a mostani 9/Ny.b-s angol tagozatos diákjaink mesélnek arról, milyen tapasztalatokkal gazdagodtak nálunk.

Angol_órarészlet_-_Bakóné_Tóth_Zsuzsanna.mp4

Az alábbi videó egy 10/b-s haladó nyelvi csoport óráján készült. A diákokkal a ’Crime’ témakört dolgoztuk fel.

Legó robot videó.mp4

Lego robotok informatika órán

9E_2020_11_02.mp4

Részlet egy informatika órából

Diákok munkái

Diákjaink szívesen vállalják a megmérettetéseket megyei és országos versenyeken. A MatechVerseny élményalapú tanulás örömét, a kreativitást születő alkotás izgalmát biztosítja a 3 fős csapatok számára. A 2. fordulóba jutott csapatoknak 1 percben kell bemutatni a versenybizottság által kitűzött feladat megoldását, valamint magukról egy-két gondolatot kell feltüntetni.

Absztrakt matek.mp4
The Swedish Education System (presentation by Noa Szabó 9/Ny.B.mp4

Ebben a videóban Szabó Noa órai prezentációja tekinthető meg a svéd oktatási rendszerről. Noa két és fél évet töltött Svédországban, s az ott szerzett tapasztalatait osztotta meg az angol csoportja tagjaival.

The Life and Career of Albert Szent-Györgyi (presentation by Miklós Lovas 12/D).mp4

Ezt az online előadást Lovas Miklós tanulónk tartotta kedvenc ismert személyisége, Szent-Györgyi Albert életéről és munkásságáról.

angol2.mp4

Egy 9.cf-es ( haladó angol) csoport munkája látható. Akkoriban tanultunk a Slow Food mozgalomról. Azt a feladatot kapták, a diákok, hogy egy kisfilmmel népszerűsítsék a mozgalmat.

Információk a felvételi tájékoztatóból

HAT ÉVFOLYAMOS ANGOL-INFORMATIKA IRÁNYULTSÁGÚ CSOPORT (0021)

A Tóth Árpád Gimnázium színes képzési rendje 2023. szeptemberétől újabb hatosztályos képzéssel bővül, angol-informatika irányultságú osztály indul.

Ennek az osztálytípusnak az alapvető célkitűzése az angol nyelv magas szintű elsajátítása mellett az informatikai pályaorientáció, figyelembe véve a munkaerő-piaci igényeket is.

Célunk, hogy a tanulók megismerjék a korszerű informatikai eszközöket, legyenek képesek azok biztonságos használatára, alakuljon ki azon képességük, hogy adott probléma megoldásához a megfelelő informatikai eszközt ki tudják választani, és azt helyesen alkalmazzák. Fejlődjön algoritmikus gondolkodásuk és megismerkedjenek legalább egy programozási nyelvvel, és képesek legyenek emelt szintű érettségi vizsgát tenni digitális kultúra tantárgyból.

A 7-10. évfolyamon a diákok egységes képzésben részesülnek. Az angol nyelvet és a digitális kultúrát emelt óraszámban, csoportbontásban tanulják. Emellett 7-8. osztályban a matematika és a magyar nyelv és irodalom oktatása is csoportbontásban zajlik.

A tizenegyedik évfolyamtól kezdődően a tanulók bekapcsolódnak a fakultációkba, tehát az utolsó két évben szabadon megválaszthatják, hogy mely tantárgyakat tanulják emelt szinten. Így azoknak a tanulóknak, akik nem tudtak elköteleződni az informatikai irányába, vagy más tantárgyakra van szükségük a továbbtanulási céljaik megvalósításához, lehetőségük van más területre váltani.

A gimnáziumban minden feltétel rendelkezésre áll a sikeres megvalósításhoz és működtetéshez. Az idegen nyelvi és az informatika tagozatos képzés sok éves múltra tekint vissza, és az iskola kiemelkedő eredményeket ér el a tanulmányi versenyeken és emelt szintű érettségi vizsgákon.

A rendelkezésre álló öt jól felszerelt informatikai szaktanterem biztosítja a digitális kultúra gyakorlatorientált oktatását. Ugyanakkor a gimnázium egyéb kiváló infrastrukturális adottságai hozzájárulnak ahhoz, hogy a tanulók a színvonalas képzés mellett jól érezzék magukat iskolánkban.

A tanórák mellett szakköri foglalkozásokon készülhetnek az érdeklődő tanulók a különböző versenyekre, megismerhetik a Lego robot és az Arduino eszköz programozásának alapjait. Informatikai versenyeken, országos pályázatokon számos kimagasló eredményt értek már el tanítványaink. Nemzetközi Informatikai Diákolimpián is képviselte már tanuló iskolánkat.

Az osztály kiemelt idegen nyelve az angol nyelv, melyet 7. és 8. osztályban heti 5 órában tanulnak a diákok. Az angol nyelv oktatása ráépül az általános iskolai (5 6. osztály) ismeretekre, ezért az osztályba csak olyan tanulókat tudunk fogadni, akik korábban legalább 2 évig már tanulták az angol nyelvet. Elsősorban projektalapú és kommunikatív tanítási módszereket alkalmazunk, alkalmazkodva a diákok életkori sajátosságaihoz, érdeklődési körükhöz. A második idegen nyelvet a 9. osztályban kezdik tanulni a diákok, és szabadon választhatnak a német, az olasz, a spanyol és a latin nyelv közül.

Iskolánk matematika és informatika tanárai szakkört tartanak a 6. évfolyamos diákoknak. A részletekről kérjük, tájékozódjanak a honlapunk Diákoknak/Hatodikosoknak szóló menüpontjában.