Pillanatfelvételek a különböző típusú csoportok matematika óráiról. (4:59 perc) A videóban különböző képzési csoportokban készült felvételeket láthatnak.
Iskolánkban 2019. szeptemberében indult a hatosztályos képzés. Az első percekben egy ilyen gyakorló órába nyerhetnek betekintést. Gimnáziumunkban nagy hagyománya van a matematika emelt szintű oktatásának, ahol a diákok magasabb óraszámban tanulják a matematikát. A felvételen egy ilyen osztályban éppen bemutatókat tartanak a diákok geometria témakörben. A következő órarészlet a 11. évfolyam fakultációs csoportjában készült. Itt tanulnak egy csoportban azok, akik normál tantervű képzésben vesznek részt, és a matematika iránt érdeklődnek. Néhány pillanat erejéig egy dolgozatírásba is belenézhetünk. Az utolsó felvételen pedig a nemzetközi érettségi program diákjainak képzését figyelhetjük meg. Érdekes az itt folyó munka, amely angol nyelven zajlik.
Diákjaink szívesen vállalják a megmérettetéseket megyei és országos versenyeken. A MatechVerseny élményalapú tanulás örömét, a kreativitást születő alkotás izgalmát biztosítja a 3 fős csapatok számára. A 2. fordulóba jutott csapatoknak 1 percben kell bemutatni a versenybizottság által kitűzött feladat megoldását, valamint magukról egy-két gondolatot kell feltüntetni.
Ezt a képzési formát elsősorban az informatikus szakokon továbbtanulni szándékozó tanulóknak ajánljuk. A világon az egyik legdinamikusabban fejlődő ágazat az informatika, emiatt a munkaerő piacon folyamatos a szakember hiány. Ennek következtében az informatikus végzettséget szerző tanulók elhelyezkedési lehetőségei nagyon jók. Gyakorlatilag majdnem mindenki a végzettségének megfelelő munkakörben el tud helyezkedni.
Gimnáziumunkban 1997 óta folyik az informatika emelt szintű oktatása. A matematika-informatika csoport tanulói a matematika és az informatika tantárgyat négy évig tanulják emelt óraszámban. Célunk, hogy a tanulók megismerjék a korszerű informatikai eszközöket, legyenek képesek azok biztonságos használatára, alakuljon ki azon képességük, hogy adott probléma megoldásához a megfelelő informatikai eszközt ki tudják választani, és azt helyesen alkalmazzák. Megalapozódjon algoritmikus gondolkodásuk és megismerkedjenek legalább egy programozási nyelvvel, melyen képesek legyenek később emelt szintű érettségi vizsgát tenni. A tanterv főbb fejezetei: általános informatikai ismeretek, operációs rendszerek használata, szöveg- és táblázatkezelés, adatbázis-kezelés, prezentáció és grafika, hálózati ismeretek és az Internet, algoritmusok és programozás.
A tanórák mellett szakköri foglalkozásokon készülhetnek az érdeklődő tanulók a különböző versenyekre, megismerhetik a Lego robot és az Arduino eszköz programozásának alapjait. Informatikai versenyeken, országos pályázatokon számos kimagasló eredményt értek már el tanítványaink. Nemzetközi Informatikai Diákolimpián is képviselte már tanuló iskolánkat. A képzésben résztvevő tanulóink érettségi eredménye emelt és középszinten egyaránt az országos átlag felett van.
A csoportba jelentkezőknek az egységes írásbeli vizsga mellett szóbeli vizsgát kell tenni matematikából.
A nyolcadikos tanulók számára az informatikát népszerűsítő „kedvcsináló” szakköri foglalkozásokat tartunk.
Az általános iskolásokat előzetes jelentkezés alapján tudjuk fogadni. Jelentkezni a hotzitibor@totharpadgimnazium.com e-mail címre küldött levélben lehet. A levélben kérjük, adja meg a nevét és iskoláját! Amennyiben a személyes részvétel nem oldható meg, a szakköri foglalkozásokat online formában tartjuk meg. (A részletekről kérjük, hogy tájékozódjanak az iskola honlapján.)
A TÁG matematika tanárai feladatmegoldó foglalkozást tartanak általános iskolásoknak. (8. évfolyam részére)
A szakköri foglalkozásokra előzetes regisztráció nem szükséges. Amennyiben a személyes részvétel nem oldható meg, a szakköröket online formában tartjuk meg. (A részletekről kérjük, hogy tájékozódjanak az iskola honlapján: www.totharpadgimnazium.com)