TÁMOP 6.1.2

Teljeskörű iskolai egészségfejlesztési terv megvalósítása a Tóth Árpád Gimnáziumban

TÁMOP-6.1.2/A-09/1-2010-0110

A TÁMOP-6.1.2/ számú, "Egészségre nevelő és szemléletformáló életmódprogramok" megnevezésű pályázaton iskolánk 10 000 000 Ft-ot nyert.

A Tóth Árpád Gimnáziumban a projekt keretében a teljeskörű iskolai egészségfejlesztési terv megvalósítását kezdjük meg azzal a céllal, hogy tanulóink testi és lelki egészségét az eddiginél még hatékonyabban fejlesszük. Megújítjuk az egészséges táplálkozásra nevelést, a mindennapi testedzést, a lelki egészséget elősegítő személyiségfejlesztést és a tanulók által választott rész-témakörökben az egészség-ismeretek hatékony átadását (többek közt a családi életre, a biztonságos szexuális életre nevelést, elsősegélynyújtást és baleset-megelőzést is). A teljeskörű iskolai egészségfejlesztéssel a drogfogyasztás elsődleges megelőzését is megvalósítjuk. Igénybe vesszük az NKE és szakmai partnerei által a projekt- és fenntartási időszakban nyújtott szakmai támogatást (szakmai segítség, ellenőrzés, nyomonkövetés, értékelés), valamint a pedagógusok részt vesznek az egészségfejlesztési készségeiket fejlesztő programokon.

A projekt az Európai Unió támogatásával az Európai Szociális Alap társfinanszírozásával valósul meg.