TÁMOP 3.1.5

Pedagógusképzések a Tóth Árpád Gimnáziumban

TÁMOP 3.1.5-09/A/2-2009-0015

Az Új Magyarország Fejlesztési Terv - Társadalmi Megújulás Operatív Program keretében kiírt TÁMOP-3.1.5-09/A/2 kódszámú, Pedagógusképzések (a pedagógiai kultúra korszerűsítése, pedagógusok új szerepben) című pályázaton a Tóth Árpád Gimnázium pályázatát a Közreműködő szervezet támogatásra alkalmasnak minősítette.

A támogatott pályázat legfontosabb adatai:

Projekt leírása:

A pályázat keretében támogatható 4 olyan pedagógus oklevéllel záruló képzése a felsőoktatás rendszerében, akik a pedagógus munkakör ellátására feljogosító első szakképzettségüket legalább 10 éve szerezték meg, és pedagógus munkakörben, vagy gyermek-és ifjúságvédelmi felelős, szabadidő-szervezői munkakörben állnak a pályázó intézmény alkalmazásában. Az elvégzendő képzések segítik az oktatás minőségének javulását, támogatják a kompetencia alapú oktatás széleskörű és eredményes implementációját, valamint hozzájárulnak a pedagógusok szakmai megújulásához. Az eredményes tanulás érdekében a képzésen részt vevő kollégák munkaidő-kedvezményben részülnek.

Program résztvevői:

Dr. Szirákné Csapó Ágnes, aki a Debreceni Egyetemen fejlesztőpedagógus szakirányú képzésen vesz részt;

Szűcsné Balogh Judit, aki a Szegedi Tudományegyetemen spanyol nyelvtanári szakon tanul;

Szűcsné Kerti Anita, aki a Debreceni Egyetem Természettudományi Karán környezettan szakos tanári oklevelet szerez;

Toma Adrienn, aki a Szegedi Tudományegyetemen spanyol nyelvtanári szakon tanul.

Közreműködő szervezetek:

A projekt az Európai Unió támogatásával,