TIOP 1.2.3

Könyvtárfejlesztés a Tóth Árpád Gimnáziumban és a Gulyás Pál kollégiumban

TIOP-1.2.3-09/1-2010-0003

A TIOP-1.2.3 számú, "Könyvtári szolgáltatások összehangolt infrastruktúra-fejlesztése – Tudásdepó-Expressz" megnevezésű pályázaton intézményünk a Gulyás Pál Kollégiummal konzorciumban 8 000 000 Ft-ot nyert.

A Tóth Árpád Gimnáziumban és a Gulyás Pál Kollégium összehangolt elektronikus könyvtárfejlesztést hajt végre, mely lehetővé teszi, hogy a két intézmény diákjai és tanárai könnyebben hozzáférjenek a könyvtár anyagaihoz. A fejlesztés révén lehetőség nyílik más debreceni könyvtárakkal való együttműködésre is, így kibővülhet a diákok és tanárok számára eddig rendelkezésre álló könyvtári állomány is. A fejlesztés érdekében számítástechnikai eszközökkel és szoftverekkel látjuk el a két könyvtárat, így biztosítva az online könyvtári szolgáltatások kialakításához szükséges környezetet, elektronikus olvasóazonosítási rendszer és későbbiekben akár önkiszolgáló kölcsönzés infrastrukturális feltételeinek megteremtését.

A projekt az Európai Unió támogatásával az Európai Regionális Fejlesztési Alap társfinanszírozásával valósul meg.