Az iskola épülete

Az intézmény nyitva tartása ebben a tanévben:

Hétfő-Péntek: 6:00-22:00

Szombat-Vasárnap: zárva, esetleges nyitvatartás a bérlők igényeihez igazítva

Az önkormányzat egyetértésével és támogatásával az új gimnázium építését 1994. nyarán kezdték el a Wesselényi lakótelepen. A város 600 millió forintot kapott a központi költségvetésből (az egyházi ingatlanok helyzetének rendezésére elkülönített összegből) a gimnázium elhelyezésének megoldására. Az alapkőletétel 1994 májusában, az épület műszaki átadása 1996. június 15-én volt. A létesítményt Kováts Ákos és Reszler Antal tervei alapján a HUNÉP Rt. készítette.

A Tóth Árpád Gimnázium mintegy 17.000 m2 hasznos területű épülethez jutott, amelybe a teátrumról a főbejáraton át egy aulába érkezünk.

A "H" alaprajzú épület oldalszárnyainak alagsorában kiszolgáló helyiségek (műhely, orvosi-fogorvosi szoba, személyzeti öltöző, raktárak), kondicionáló terem, vetítőterem és számítástechnika szaktantermek vannak.

A földszinten és az emeleten helyezkednek el a tantermek (54 m2-es osztálytermek, 35 m2-es csoportszobák), a szaktantermek (fizika, biológia, kémia, ének-rajz, humán, nyelvi), valamint a laborok (fizika, kémia, biológia).

Az összekötő központi szárny alagsorában a ruhatár és a gépészeti helyiségek találhatók. A földszinten a 25 m hosszú négysávos tanuszoda található, melynek mélysége kétharmad részben 160 cm, egyharmad részben 105 cm. Hozzá csatlakozik egy-egy női és férfi öltöző.

A központi épület földszintjéről az aulán át juthatunk fel a galériára, s onnan az iskolavezetés keresztfolyosójára (igazgató és igazgatóhelyettesek, titkárság, munka- és tanulóügy, tanári szoba, teakonyha, stúdió, tárgyaló, könyvelés, gazdasági vezető, épületfelügyelet, tanári szoba, angol szertár).

A középső szárny második emeletén van az 1200 m2-es, három részre osztható tornaterem, melyhez 2-300 fő befogadására alkalmas lelátó csatlakozik. A tanulók női és férfi oldalon 3-3 öltözőben készülhetnek fel a sportfoglalkozásokra.

Az iskolához tartozik a Vígkedvű Mihály utcai részen az iskola régi szárnya, melynek földszintjén klub, emeletén könyvtár és olvasó, az alagsorban kézműves műhely található.

Az iskolai háromszintes konyhában 600 adag ebéd készíthető. Az étkezés az árkádokon álló 220 fős étteremben lehetséges.

Az étterem fölött egy üvegház van, melyet az oktatás mellett közösségi célra, rendezvények megtartására használunk. Itt kapott helyet az iskolatörténeti gyűjtemény is.

A bitumen felületű sportudvart futópálya veszi körül, s mellette távolugrógödör van. Az iskola dolgozói és tanulói számára kerékpártárolót biztosítunk.

Az iskolában számítógépes épület-felügyeleti rendszer irányítja a szellőzést, fűtést, tűz- és biztonságvédelmet. Videókamerás megfigyelés őrzi több helyiségünket, digitális telefonhálózattal vannak összekötve a szaktanári kabinetek, számítógépes hálózat van a géptermekben, a szertárakban és az iskolavezetés szintjén. Videóhálózat és parabolás TV- rendszer működik a tantermekben, telefax- és internetkapcsolatunk van a világgal.

Az iskolában speciális feltételeket teremtettünk (rámpa, kapaszkodó, 2 lift, mosdó, mobil emelő), így olyan mozgáskorlátozott diákok is tanulhatnak, akik tolókocsihoz kötöttek, de képességeik alkalmassá teszik őket a majdani továbbtanulásra egyetemeken, főiskolákon.

A Tóth Árpád Gimnázium lehetőséget biztosít más intézményeknek, illetve a város lakosságának is az épület használatára. Bérleti formában igénybe vehető az uszoda, a tornaterem, a sportudvar, a klub, a konyha, a kondicionáló terem, az iskola tantermei, aulája, tárgyalója.