Győzelem a SZTE Szent-Györgyi Albert Versenyen

A Szegedi Egyetem természettudományos vetélkedőjén első helyezést ért el a Tóth Árpád Gimnázium csapata.

Iskolánk csapata 45 csapat között bizonyult a legjobbnak a biológia, kémia, fizika tágyú valamint Szent-Györgyi Albert és a legutóbbi öt év Nobel-díjasainak életművét feldolgozó feladatokból álló versenyben. A diákolimpikonokat is maga mögé utasító csapat végig vezetve, nagy fölénnyel nyerte a versenyt és az ezzel járó külföldi tanulmányutat.

A TÁG 1. csapat tagjai: Kósa Eszter 12.e, Lovas Miklós 11.d és Szathmári Benedek 12.d osztályos tanulók

A TÁG 2. csapata - Sarkadi Máté 11.d, Fecske Benjámin 12.e, Dombóvári Dániel 12.d - holtversenyben a 7. helyen végzett.

A sikeres felkészítésben közreműködő tanáraik: Novák Veronika, Dr. Várallyainé Balázs Judit, Kiss Andrea, Szűcsné Kerti Anita, Fenyősné Kircsi Amália, Kovács Miklós és a csapatokat vezető Gőz József.

Mindannyiuk munkájához és sikeréhez szeretettel gratulálunk!

2019.11.08