Intel Robot verseny 2013

Hegyesi Donát és pókerező robotjának újabb sikere

Hegyesi Donát 12.e osztályos tanuló − a Magyar Innovációs Szövetség ösztönző támogatásának köszönhetően −képviseli Magyarországot az Intel Nemzetközi Tudományos és Innovációs Versenyen (Intel ISEF), amely idén Los Angeles-ben lesz megrendezve május 11-től 16-ig.

Ezen a világversenyen Donát az általa tervezett pókerező robottal vesz részt.

Mint ahogyan az eddigiekben is többször hírül adtuk, Donát jelentős sikereket ért el az általa megálmodott és a mentora segítségével fejlesztett robottal.

A versenyre több előszűrő után közel 1600 diákot hívtak meg a világ hetven országából, Magyarországról egyedül iskolánk 12.e osztályos tanulója jutott el erre a megmérettetésre. A versenyről bővebben a következő címen olvasható:

A kiemelkedő versenyeredményhez gratulálunk és érdeklődéssel várjuk a beszámolót a világversenyről.

Nyírcsákné Végh Ilona

osztályfőnök