LEGO verseny 2011

Lego robot programozási verseny

Az INNOVA Észak-Alföld Regionális Innovációs Ügynökség, a Debreceni Egyetem Szilárdtest Fizika Tanszék és az NI Hungary Kft. közösen Lego robot programozási versenyt hirdetett középiskolásoknak. A versenyre 2011. szeptember 23-án, a Debreceni Egyetem főépületében, a Kutatók Éjszakája 2011 rendezvény keretein belül került sor.

Iskolánk csapata a Marsrobi, 10 csapat közül az 5. helyen végzett.

Csapattagok: Bakó Lilla 10.g, Nagy Rita 10.h, Gaál Milán 11.g, Hegyesi Donát 10.e, Katonai Gellért 9.d

A verseny kísérőrendezvényeként iskolánk tanulói (Teperics Márton, Ugrin Dániel és Pongó Tivadar) Lego robot bemutatót tartottak. A bemutatón azt a robotot is megtekinthették az érdeklődők, amit Dániel és Tivadar készített, a tavasszal Kiskunhalason megrendezett Magyarok a Marson elnevezésű versenyre. A megmérettetésen az egyetemi csapatokat felvonultató mezőnyben legfiatalabb csapatként 37 csapatból a 18. helyen végeztek. Felkészülésüket mind anyagilag, mind szakmailag az NI Hungary Kft. támogatta.

Felkészítő tanár: Hotzi Tibor